בדיקת היתכנות

על פי תחזיות של מוסדות מחקר ובקרה בישראל ובעולם, צופים רעידת אדמה באזור השבר הסורי האפריקאי במזה"ת . לאחרונה, הורגשו מס' רעידות אדמה באזורינו, וברור  כי יש  להיערך באופן מוחלט, שכן תדירותן של רעידות האדמה גדלה. במסגרת היערכות המדינה לרעידות אדמה, אישרה הממשלה בשנת 2005 את תכנית תמ"א 38, שהינה תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה.

במסגרת התכנית, ההתייחסות היא למבנים שהוצא לגביהם היתר בנייה לפני ה- 1 בינואר 1980. בעיקרה, מעניקה תכנית תמ"א 38 תמריץ כלכלי לחיזוק עמידותם של המבנים בפני רעידות אדמה, וזאת ע"י מתן זכויות בנייה נוספות על המבנה הקיים כדרך למימון החיזוק.

תמ"א 38 היא מכשיר יעיל להתנעת תהליך של התחדשות רקמות עירוניות שהתיישנו – הגדלת הדירות הקיימות, תוספת ממ"דים ומעלית, הוספת יחידות דיור ותוספת משמעותית לביטחון הדיירים, שדרוג ועיצוב המבנים, פיתרון חנייה, וכד'. בכך, חורגת תרומתה של תמ"א 38 מעבר לחיזוק המבנים מפני רעידות אדמה. חשוב לדעת ולזכור כי זכויות התמ"א הן זמניות, ותוקפן יפוג, למי שלא ינצל אותן במועד.

למיטב ידיעתנו והבנתנו, הזכויות על פי תמ"א 38, הן כמעט  "המתנה" הראשונה שהמדינה מציעה לאזרחיה, על מנת לפתור את עצמה  מהאחריות  לנזקים אפשריים של רעידת אדמה ויחד עם זאת, לעזור בפתרון חדרי הביטחון – ממדי"ם  בבנייני מגורים לא מוגנים. 

ניצול הזכויות שחוק מקנה מהווים יתרון כלכלי רב ומשמעותי, כאשר בעל הנכס/הדירה מקבל בנוסף לחיזוק הבניין ותוספת ממ"ד ומרפסת  שדרוג כללי של הבניין וחזותו. משמעות הדבר היא שערך הנכס עולה בכ30% עד 100%, ללא כל עלות כספית לבעלי הדירות.

בדקו האם הבניין שלכם מתאים עכשיו

זמינים עבורכם

שלחו לנו הודעה

נמכר!
דירה מספר 10

פנטהאוז

נמכר!
דירה מספר 12

נמכר
דירה מספר 10

נמכר!
דירה מספר 9

דירה מספר 8

נמכר!
דירה מספר 7

דירה מספר 6

נמכר!
דירה מספר 5

דירה מספר 4

דירה מספר 3

דירת גן אחורית

נמכר!
דירת גן קדמית